Sıkça Sorulan Sorular

Danismanya.com nedir?

Danismanya.com; bilgisayarınız başında, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde gerçek danışmanlardan farklı alanlarda danışmanlık alabileceğiniz bir web sitesidir.

Kişiye Özel Online Danışmanlık nedir?

Günümüzde bir soru veya sorun hakkında doğru bilgiye ve yönlendirmeye ulaşmak son derece zordur. Örneğin bir şirketiniz var ve muhasebe ile ilgili veya finans piyasaları ile ilgili öğrenmeniz gereken spesifik konular var. Veya çocuğunuz bu sene ilkokula başlayacak ve bir çocuk psikoloğu ile görüşmek istiyorsunuz. Veya kendinize özel sağlıklı bir beslenme reçetesi oluşturmak istiyorsunuz ama bir diyetisyene gitmeye üşeniyorsunuz. İşte burada danismanya.com devreye giriyor, tüm bu uzmanlar ile evinizin konforunda farklı iletişim yöntemleri ile iletişime geçebilir ve sorularınızı sormaya başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bunları bilgisayarınız başında veya evinizde mobil cihazlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Danismanya.com sitesini kullanabilmek için üye olmak gerekiyor mu?

Evet, ama üyelik çok kolay. İster Facebook veya Google ile üyelik, isterseniz de sadece isim ve e-posta bilginiz ile 1 dakika içerisinde üye olabilirsiniz.

Danismanya.com sitesine üye olmak ücretli mi?

Kesinlikle hayır, üyelik tamamen ücretsiz.

Danismanya.com, hem PC hem mobil cihazlar ile kullanılabiliyor mu?

Elbette. İstediğiniz bilgisayar, Laptop veya mobil cihazlar ile sitemizi kullanabilirsiniz.

Siteye girince karşıma danışman profilleri çıkıyor, bu insanlar gerçek mi?

Hepsi alanlarında gerçek uzmanlar, ve size sorularınızı cevaplamak veya danışmanlık vermek için hazır bekliyorlar. Danışmanlarımız ile ister anında isterseniz 24 saat randevu sistemimiz ile görüşebilirsiniz.

Danismanya.com hangi alanlarda danışmanlık vermektedir?

Şimdilik psikoloji, finans, bilişim, yaşam koçluğu, diyetisyen, cinsel sağlık, astroloji, spiritüel enerji uygulamaları, sağlıklı yaşam & fitness ve marka & tescil & patent danışmanlığı alanlarında hizmet vermekteyiz. Ayrıca bunların uzmanlığa göre ayrılmış alt dallarından da danışmanlık alabilirsiniz. Her geçen gün danışmanlık alanları artmaktadır.

Sitede bulunan danışmanlar ile nasıl iletişime geçiliyor?

Bir danışman profiline geldiğinizde 4 farklı iletişim yöntemi ile danışmanlık verebildiğini göreceksiniz. Bunlar e-posta, canlı chat, telefon ve video telekonferans sistemleridir. E-posta ile iletişim süresince uzman sizin soru veya sorununuza 48 saat içerisinde yazılı dönmektedir. Canlı chat, telefon ve video telekonferans sisteminde ise uzman her zaman hazır veya ertesi güne randevu alabilecek bir şekilde bulunmaktadır ve iletişim seçiminize göre ya 15 dakika içerisinde ya da randevu aldığınız saatte başlar.

Danışman profilinde bulunan bilgiler neyi göstermektedir?

Profilin sol üzerinde o danışmanın o sırada sistemde danışmanlık vermeye uygun olduğu (yeşil), bir canlı danışmanlık vermekte olduğu bilgisi (turuncu) veya sistemde danışmanlık vermeye uygun olmadığı (gri) bilgileri vardır. Sağ üzerinde danışmanın başarı puanı görülür. Alt tarafında bulunan 4 ikon danışmanın hangi iletişim yöntemleri ile o sırada danışmanlık verdiğini gösterir. Ayrıca her ikon altında uzmanlığın e-posta bazlı veya dakika bazlı ücretleri yazmaktadır. Eğer her 4 ikon sönük durumda ise o uzman o sırada danışmanlık vermemektedir.

Danışman profilinde kimileri yeşil renkte (uygun), kimileri gri renkte (uygun değil) görünüyor. Bu ne demek?

Bir danışman eğer yeşil renkte (uygun) görünüyor ise, bu danışmana herhangi bir metot ile ulaşıp e-posta sistemi, anında danışmanlık sistemi veya 24 saat randevu sistemi ile danışmanlık alabilirsiniz. Eğer gri (uygun değil) görünüyor ise o danışmandan danışmanlık alamazsınız. Çalıştığı başka bir zamanı deneyebilirsiniz. Danışmanın üzerine klikleyerek profiline girin ve sol tarafta hangi metodlar ile danışmanlık verdiğini o sırada görün.

Anında danışmanlık sistemi nedir?

Bir danışmanın telefon, chat veya video telekonferans iletişim metodlarından biri açık ise ve anında danışmanlık veriyor ise bu yöntem ile danışmanlık alabilirsiniz. Örneğin telefon metodunu seçtiğinizde karşınıza gelen danışmanlık formunda alt tarafta “ANINDA DANIŞ” butonunu görürsünüz. Bu o sırada o uzmanın telefon metodu ile anında danışmanlık verdiğini ve sisteme canlı olarak bağlı olduğunu gösterir. Bu butona basarak danışmanlık alımı onayını aldığınızda danışmanınız size en fazla 15 dakika içerisinde dönüş yapar. Eğer 15 dakika içerisinde dönüş yapmaz ise o talep iptal edilir ve danışman sistemden otomatik olarak düşer. Bu 15 dakika içerisinde danışman talebinizi kabul ederek onaylamak veya reddetmek ile yükümlüdür. Kabul ederse danışmanlık alımı otomatik başlar veya reddeder ise sebebini size bildirir.

24 saat randevu danışmanlık sistemi nedir?

Bir danışmanın telefon, chat veya video telekonferans iletişim metodlarından biri açık ise ve 24 saat randevu sistemi ile danışmanlık veriyor ise bu yöntem ile danışmanlık alabilirsiniz. Örneğin telefon metodunu seçtiğinizde karşınıza gelen danışmanlık formunda alt tarafta “RANDEVU AL” butonunu görürsünüz. Bu o sırada o uzmanın telefon metoduyla randevu sistemi ile danışmanlık verdiğini ve sisteme canlı olarak bağlı olmadığını gösterir. Bu butona basarak danışmanlık alımı onayını aldığınızda karşınıza 24 saatlik bir zaman çizelgesi çıkar. Bu çizelge içerisinde bulunduğunuz gün gece 24.00’den sonraki 24 saatlik zaman dilimini kapsar. Yani randevu sistemi size daima bir sonraki gün içerisinde danışmanlık hizmeti alacağınızı garantiler. Bu çizelgede beyaz ile işaretli olan saatler danışmanın uygun saatleridir ve bu saatler içerisinden seçim yapabilirsiniz. Ardından saatinizi onayladıktan sonra formunuz danışmanımıza düşer. Danışman en geç o gün gece 24.00’e kadar kabul veya ret vermek zorundadır. Randevunuzu onayladığı takdirde size hem profiliniz üzerinden hem e-posta ile detaylı bilgilendirme yapılır.

Telefon metodu ile iletişim nasıl olmaktadır?

Sistem danışmanlık alımı onaylandıktan sonra sizi ve danışmanı tamamen gizli numaralar üzerinden arar. Dolayısı ile tamamen güvenli şekilde karşılıklı telefon numaralarını görmeden danışmanlık alımı başlar.

Bu metot ile danışmanlık almak için karşınızda gelen formda detayları ve sorunuzu çok net şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ardından uzmanınıza konu ile ilgili 5 adet dosya ekleyebilirsiniz. Ardından eğer görüşmeye yeterli krediniz var ise alt tarafta bulunan “anında danış” veya “randevu al” butonlarından birini seçerek süreci devam ettirmeniz gerekir. Eğer danışman anında danışmanlık için uygun ise ve talebini o sırada onaylar ise telefonunuz çalar ve görüşme başlar. Dakika bazlı olarak ücretlendirilirsiniz. Dakika ücreti bilgisi formun üst tarafında bulunmaktadır.

Görüşme sonunda aynı form sayfasında danışmanınız için 5 adet dosya ekleme hakkı açılır. Bu dosyaların uzman tarafından nasıl ve ne zaman ekleneceğini danışmanınız size bildirecektir. Başka bir zaman yine aldığım danışmanlıklar panelinizden bu sayfaya gelerek dosyalarınızı görebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfadan danışmanınıza size verdiği hizmet ile ilgili yıldız ve yorum yapabilirsiniz.

Video Telekonferans metodu ile iletişim nasıl olmaktadır?

Danışmanlık alımı onaylandıktan sonra bilgisayarınız veya mobil cihazınız başında sistem sizi ve danışmanı kamera sistemi ile birbirine bağlar. Canlı video konferans ile danışman ile iletişime geçersiniz. Burada birbirinizi canlı olarak göreceğinizi unutmayınız.

Bu metot ile danışmanlık almak için karşınızda gelen formda detayları ve sorunuzu çok net şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ardından uzmanınıza konu ile ilgili 5 adet dosya ekleyebilirsiniz. Ardından eğer görüşmeye yeterli krediniz var ise alt tarafta bulunan “anında danış” veya “randevu al” butonlarından birini seçerek süreci devam ettirmeniz gerekir. Eğer danışman anında danışmanlık için uygun ise ve talebinizi o sırada onaylar ise video alanlarınız açılır ve görüşme başlar. Dakika bazlı olarak ücretlendirilirsiniz. Dakika ücreti bilgisi formun üst tarafında bulunmaktadır.

Eğer randevu aldıysanız randevu saatiniz size bildirilir. Ertesi gün mutlaka randevu saatinde danismanya.com sitesine bağlı ve çevrimiçi bulunmanız gerekir. Danışmanınız siz hazır olduğunuzda danışmanlık bağlantısını başlatacaktır.

Görüşme sonunda aynı form sayfasında danışmanınız için 5 adet dosya ekleme hakkı açılır. Bu dosyaların uzman tarafından nasıl ve ne zaman ekleneceğini danışmanınız size bildirecektir. Başka bir zaman yine aldığım danışmanlıklar panelinizden bu sayfaya gelerek dosyalarınızı görebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfadan danışmanınıza size verdiği hizmet ile ilgili yıldız ve yorum yapabilirsiniz.

E-posta metodu ile iletişim nasıl olmaktadır?

Danışmanlık alımı onaylandıktan sonra danışmanınıza detaylı bir e-posta atarsınız. Danışmanınız bu e-postaya 48 saat içerisinde geri dönüş yapmak ile yükümlüdür. Ardından kredinize göre istediğiniz kadar e-posta yollayabilir ve bunlarla ilgili detaylı dönüşler alabilirsiniz.

Bu metot ile danışmanlık almak için karşınızda gelen formda detayları ve sorunuzu çok net şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ardından uzmanınıza konu ile ilgili 5 adet dosya ekleyebilirsiniz. Ardından eğer görüşmeye yeterli krediniz var ise alt tarafta bulunan “danışmana gönder” butonuna basarak süreci devam ettirmeniz gerekir. 2 soru ve 2 cevap için danışmanlık alımını başlatırsınız. Ücret bilgisi formun üst tarafında bulunmaktadır. Her 2 soru ve 2 cevap döngüsünden sonra krediniz yeterli ise 2 soru ve 2 cevap daha alabilirsiniz. İstediğiniz kadar soru sormak ve cevap almak hakkınız vardır. Danışmanlık alımını bitirmek istediğiniz zaman danışmanlık alımını bitir butonuna basarak süreci sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca aynı sayfadan danışmanınıza size verdiği hizmet ile ilgili yıldız ve yorum yapabilirsiniz. Yorum ve yıldız vermek için danışmanlık alımını sonlandırmanız gerekir.

Canlı Chat metodu ile iletişim nasıl olmaktadır?

Danışmanlık alımı onaylandıktan sonra bilgisayarınız veya mobil cihazınız başında sistem sizi ve danışmanı canlı chat penceresi ile birbirine bağlar. Burada birbiriniz ile canlı olarak yazışacağınızı unutmayınız.

Bu metot ile danışmanlık almak için karşınızda gelen formda detayları ve sorunuzu çok net şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ardından uzmanınıza konu ile ilgili 5 adet dosya ekleyebilirsiniz. Ardından eğer görüşmeye yeterli krediniz var ise alt tarafta bulunan “anında danış” veya “randevu al” butonlarından birini seçerek süreci devam ettirmeniz gerekir. Eğer danışman anında danışmanlık için uygun ise ve talebinizi o sırada onaylar ise chat alanlarınız açılır ve görüşme başlar. Dakika bazlı olarak ücretlendirilirsiniz. Dakika ücreti bilgisi formun üst tarafında bulunmaktadır. Yazışırken en fazla 5 dakika bekleme yapılır ise görüşme otomatik sonlandırılır. Ayrıca istediğiniz an görüşmeyi bitir butonu ile görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

Eğer randevu aldıysanız randevu saatiniz size bildirilir. Ertesi gün mutlaka randevu saatinde danismanya.com sitesine bağlı ve çevrimiçi bulunmanız gerekir. Danışmanınız siz hazır olduğunuzda danışmanlık bağlantısını başlatacaktır.

Görüşme sonunda aynı form sayfasında danışmanınız için 5 adet dosya ekleme hakkı açılır. Bu dosyaların uzman tarafından nasıl ve ne zaman ekleneceğini danışmanınız size bildirecektir. Başka bir zaman yine aldığım danışmanlıklar panelinizden bu sayfaya gelerek dosyalarınızı görebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfadan danışmanınıza size verdiği hizmet ile ilgili yıldız ve yorum yapabilirsiniz.

Bir danışmanın o an danışmanlık vermeye hazır olduğunu veya hangi yöntem ile danışmanlık verdiğini nasıl anlarım?

Danışmanların profil fotoğraflarının sol üst köşesinde bulunan yuvarlak yeşil (uygun) ise o danışman en az 1 metot ile danışmanlık vermeye hazırdır, gri (uygun değil) ise değildir. Uzmanların profillerinin altında bulunan 4 ikon ise, o an hangi iletişim yöntemi ile danışmanlık vermeye hazır olduklarını gösterir. Örneğin Chat yanıyor, diğerleri sönük ise o danışman o an sadece canlı chat veya randevu alarak chat ile size danışmanlık verdiğini bildirmektedir. Bir sonraki ekranda o ikonun yanındaki "danış" butonuna basarak o yöntem ile danışmanlık almaya başlayabilirsiniz. Danışmanlık formunun altında ise "anında danış" butonu var ise 15 dakika içerisinde, sadece "randevu al" butonu aktif ise 24 saat randevu sistemi ile danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Danışmanların verdikleri danışmanlık hizmetleri ücretli mi?

Evet; bir danışmanın verdiği danışmanlığın ücretleri, yöntem ikonlarının altlarında belirtilir.

Danışmanlık aldığım süre boyunca ne kadar ücret ödeyeceğimi nasıl anlayacağım?

Danışman profillerinin altlarında her iletişim yönteminin ücretleri ve o ücretin ne kadar sürede talep edildiği yazmaktadır. Siz sadece seçtiğiniz iletişim yöntemine göre danışmanlık alımı başladığı zaman ücretlendirilirsiniz. Örneğin telefon ile danışmanlık alımında danışman profili altında bulunan 2 TL / 1 dakika demek her 1 dakikada 2 TL ile ücretlendirildiğinizi gösterir.

Her danışmanın verdiği danışmanlık ücretleri aynı mıdır?

Hayır! Aynı gerçek hayatta olduğu gibi, her danışman kendi danışmanlık ücretlerini belirlemekte serbesttir. Dolayısı ile siz seçtiğiniz danışmanın ücretlerini görür ve ona göre danışmanlık alıp almama kararını verebilirsiniz.

Bir danışmandan danışmanlık almak istiyorum, nasıl ödeme yapacağım?

Öncelikle elbette danismanya.com’a üye olmuş olmanız gerekiyor (Tamamen ücretsizdir). Ardından sitenin ana sayfasında veya üst menüsünde bulunan kredi al kısmından profilinize danışmanlık kredisi almanız gerekiyor.

Danışmanlardan danışmanlık alabilmek için gereken krediyi hangi yöntem ile satın alabilirim?

Tüm kredi kartı veya banka kartlarınız ile sitenin kredi al bölümünden arzu ettiğiniz kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca yapılan indirim kampanyalarımız ile daha çok ve uygun ücretli kredi alma fırsatlarını da kredi al bölümünde takip edebilirsiniz.

Sitenizden kredi kartı veya banka kartı ile kredi almak güvenli mi?

Kesinlikle güvenli. Danismanya.com, son teknoloji 2048 bit SSL sistemi ile korunmaktadır ve kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda asla saklanmamaktadır.

Bir danışmandan alacağım bilgiler ve vereceğim bilgiler güvende ve gizli mi?

Danismanya.com, güvenliği ve gizliliği daima ön planda tutmaktadır. Danışmanlarımız ile yapacağınız görüşmeler sadece siz ve danışmanın görebileceği güvenlik yöntemleri ile şifrelenmektedir ve site yönetimi dahil asla 3. Şahıslar ile paylaşılmaz. Danışmanlık alımınız boyunca paylaştığınız bilgilerin daima güvende olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile danışmanlık alabilirsiniz.

Bir danışman seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Danışmanlarımız sizlere en iyi ve uygun şartlarda danışmanlık vermeye çalışmaktadır. Ama elbette aynı gerçek hayatta olduğu gibi farklı danışmanlar, farklı kalite ve özgünlükte danışmanlık verebilir. Bir danışman ile ilgili bilgi sahibi olabilmek için öncelikle profiline kliklemeniz ve detaylı olarak profil bilgilerine göz atmanız önemlidir. Ayrıca danışmanları seçtiğiniz danışmanlık alt dalına göre iletişim türüne odaklı veya aldıkları puana göre sıralı görebilirsiniz.

Bir danışmanın profilinde üst kısımda hangi alt dallarda danışmanlık verdiği, sol tarafında hangi iletişim yöntemleri ile o an danışmanlık verebildiği, alt kısımlarında yönteme göre ücretleri ve orta kısımda ise kendisi hakkında temel bilgiler ve ayrıca ön yazılarını görebilirsiniz.

Ayrıca yorumlar kısmına gelerek daha önce o dalda verdiği danışmanlıklar ile ilgili danışmanlık alanların yorumlarını ve 5 üzerinden verdikleri yıldızları görebilirsiniz.

Bir danışmanın hakkındaki bilgiler, ön yazıları, ücretleri ve aldıkları iyi yorum ve yıldızlar size o danışman hakkında fikir verir, böylece sorularınız ve danışmanlık alımınız için en doğru danışmanı bulabilirsiniz. Ayrıca en kısa yoldan bir danışman fotoğrafı üzerinde bulunan başarı oranı size o danışman hakkında hızlı fikir verir.

Bir danışmanlık alırken sorumu ve sorunumu nasıl sorarım?

Öncelikle soru veya sorununuz ile ilgili danışmana bir ön yazı yazmanız beklenir, burada olabildiğince detaylı ve spesifik şekilde sorularınızı sormanız veya sorununuzdan bahsetmeniz çok önemli. Ardından soru veya sorunlarınız ile ilgili danışmana 5 adet dosya yollama hakkınız olur. Bu dosyalarda bir rapor, bir fotoğraf veya sorununuz ile ilgili herhangi bir doküman yollayabilirsiniz, böylece danışmanınız sizi çok daha iyi anlamış olur ve en doğru iletişim ile size hizmet verebilir.

Canlı danışmanlık sırasında kredim biter ise ne olur?

Kredinizin bitmesi durumunda danışmanlık bağlantınız sona erer. Asla devam eden süreç için kredi veya banka kartınızdan devam ücreti tahsil edilmez. Dolayısı ile danışmanın dakika bazlı ücretlerini iyi anlamanız ve uygun süreçler için uygun süreye yetecek kredi almanız önerilir. Eğer bir görüşme sırasında krediniz biter ve görüşme yarım kalır ise tekrar kredi al bölümünden kredi alabilir ve aynı danışman ile danışmanlık alımına kalan yerden tekrar talep yollayarak devam edebilirsiniz.

Daha önce aldığım danışmanlıkları yine görebilir miyim?

Daha önce aldığınız yazılı danışmanlıkları (e-posta ve canlı chat), hesabım bölümünden aldığım danışmanlıklar kısmında istediğiniz zaman tekrar görebilirsiniz. Diğer yöntemler ile aldığınız danışmanlıkların ise süre, tarih, soru ve ödeme bilgilerini buradan görebilirsiniz.

Danismanya.com üzerinde danışmanlık yapmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Bir uzman mısınız? O zaman evinizin konforunda danışmanlık vermeye ve para kazanmaya şimdi başlayın. Sitenin danışmanlık yapın bölümünden bilgilerinizi doldurarak danismaya.com’a danışmanlık hizmeti vermek için başvuru yapabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede bilgilerinizi gözden geçirecek ve size dönüş yapacaklardır.

Danismanya.com ile ilgili burada bulamadığım soru ve sorunlarım var, yardımcı olur musunuz?

Sitemizin yardım & iletişim bölümünden istediğiniz zaman bize ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.