İster inanın ister inanmayın, evrenin var olduğu insanlığın başladığı o ilk noktadan itibaren “7” rakamının bir gizemi bulunuyor. Yedinin sihirli ve bir o kadar da farklı olaylara ışık tuttuğuna inanılıyor. İnsan kaderinin her 7 yıllık döngüler çerçevesinde değiştiği astroloji de söyleniyor. Elbette herkesin doğumuna göre bu döngü değişse de eminiz “senelerdir çok çektim bu sene değişsin artık” dediğinizi de duyar gibiyiz. Kim bilir belki yedi senelik döngünüzü tamamlamış farklı bir çizgiye doğru yol alıyorsunuzdur.

7 Yıllık Döngü Nedir?

Bu döngünün nedeni Satürn’dür. Satürn, Uranüs gibi karma olaylarıyla anılırken, zamanın da efendisi olarak tanımlanır. Aslında kişinin kendi kişiliği tanımlayabilmesi ve dünyadaki varoluş amacını anlayabilmesinin yolu kendi Satürn’ünü yorumlamasından geçer.

Yüzyıllar boyunca da yedi rakamının önemi her alanda vurgulanmıştır. Önemli olaylar, doğa afetler ya da insanların yaşadıkları hep yedi sene çerçevesinde yorumlanır ve bu her yedi senelik dilimlere bakılır. Yaşadıklarınızı bir düşünün her yedi yılda bir kalıplaşan ve birbirini tekrar eden olayları yaşadınız mı; gözden geçirin.

Yol Ayrımlarınıza Dikkat Edin

Yedi yıl döngünüzün başındaysanız ve bir yol ayrımıyla ya da karar vermeniz gereken ciddi bir olay ile karşı karşıya mısınız? Yedi sene önce yaşadıklarınız nelerdi? Belki karar veremediğiniz, çözümleyemediğiniz bir olayı hatırlayabilirsiniz.

7 yıllık döngüler tam olarak da bu olaylara işaret eder. Her yedi senelik döngüler çerçevesinde kişi olayları farklı şekilde tekrar yaşar. Elbette bu kuram sadece bununla sınırlı değil. Her yedi sene, kişiye yeni umutlar ve yaşanacak olayları da vadeder. Olumsuz onlarca farklı olay biranda üst üste geldiyse, senelerce hep mutsuz durumlar yaşadıysanız, hemen 7 yıllık kader döngüsü takviminiz aklınıza gelsin. Belki de artık güzel şeylerin hayalini kurmanın, en güzel senelerinizin başlangıcına sıra gelmiştir.

7 Yıllık Kader Döngüsü Nedir?

Dünya ve evrenin yedi rakamıyla şekillendiği durumu birçok astrolog ve bilim insanı tarafından kabul edilmiş bir teoridir. Her insanın döngüsü doğduğu andaki Satürn’e bakılarak açıklanabildiği gibi aynı zamanda kişi, yaşına bakarak da döngülerini ortaya çıkarabilir. Uzmanlara göre her yedi senenin başında güzel şeyler düşünülmeli, olaylara pozitif yaklaşılmalıdır. Geçen döngüden yarım kalmış, karar verilememiş olaylara tekrar karşılaşılabileceği bilinmesinin ve bunları sonuca ulaştırılacağını düşünmek önemlidir.