Herkes, hayatında bir kere dahi olsa kendi burcunun günlük yoruma bakmışlığı ya da doğum haritasını yorumlattığı olmuştur. Kimimiz astrolojinin pek çok detayına hakimken kimimiz ise çok konuyla ilgilenmemektedir. En basit terimleriyle dahi olsa astrolojiye dair bir aç detayı bilmekte hiçbir zarar yoktur, aksine ihtiyacımıza bile yarayabilecek pek çok bilgi bile edinebiliriz. Astroloji sadece burçların günlük yorumlarından ibaret değildir, astroloji geçmiş zamanlarda bile çok sayıda bilim insanının ilgilendiği ve gelişimine katkı sağladığı bir bilim dalıdır. Astroloji, insanoğlunun varoluşundan itibaren hep vardı, gezegenlerin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir bilim dalı olarak bilinir. Bu nedenle en azından önemli terimleri ve detaylarını bilmek zarardan çok yarar getirecektir. Danışmanya Astroloji Uzmanları, sizlere Astrolojiye dair bilinmesi gereken en önemli kelimeleri derledi. Aklınıza takılan farklı terimler için günün her anı Danışmanya uzmanları sizinle iletişime geçmeye ve detaylı bilgi aktarmaya hazırlar.

Astrolojiye Dair En Önemli Terimler:

  • Güneş Burcu Nedir?

Güneş burcu aslında hepimizin bildiği burçların genel tanımlamasıdır. Güneş burcu bir kişinin karakterini, kimliğini ve amaçlarını belirlemede önemli faktör oynar. Toplam 12 burç vardır ve bu 12 burç arasında hangi burca kişinin ait olduğu ise doğum tarihine göre belirlenir.

  • Doğum Haritası Nedir?

Dünyaya gözünü açan her kişinin doğum haritası bulunur. Elbette bu doğum haritaları belirli sistemlerle çizilmesi gerekir ve uzman bir astrolog tarafından yorumlanmaları da şarttır. Doğum haritası çizimi ciddi bilgi birikimi gerektirirken, günümüzde bilgisayarlardaki programlar da çok pratik şekilde herkesin doğum haritasını çizebilmektedir. Yıldız haritası olarak da adlandırılan doğum haritası, kişinin doğduğu gün ve saate göre ortaya koyulur. Doğum haritasının çiziminde oldukça kritik önemi olan bu iki bilgi ışığında harita yorumlanır. Doğum haritası, kişinin doğduğu anda gezegenlerin konumuna göre hazırlanır.

  • Element Nedir?

Dört ana element bulunur. Hava, su, toprak ve ateş elementlerine göre burçlar kategorilendirilir. 12 burcun her biri, bu dört elemente ayrılır ve her burç ait olduğu elementin niteliğini yansıtır.

Hava elementinde; İkizler, Terazi ve Kova burçları yer alır. Kaygısız, neşeli ve bir o kadar meraklı burçların elementidir.

Ateş elementinde ise Koç, Aslan ve Yay burçları bulunur. Olumlu bakış açısı bu burçlarda hakimdir ve cesur ve tutku bu üç burcun olmazsa olmazlarıdır.

Su elementinde ise sezgisel burçlar yer alır. Yengeç, Akrep ve Balık burçlarında duygusallık, şefkat ve bağışlamak nitelikleri çok önemlidir.

Toprak elementinde Boğa, Başak ve Oğlak burçları bulunur. Ana niteliklerinde ise, odaklılık, disiplinli olmak ve sorumluluk vardır.

  • Doğum Haritalarında Geçen Ev Terimi Nedir?

12 güneş burcu gibi 12 tane de ev vardır. Her ev ise farklı alanlara aittir. Doğum anında bu 12 ev farklı şekilde dizilirler. Doğum haritasında da bu dizilişlerine göre yer alır ve yorumlanırlar. Herkesin 12 evi bulunur ama konumları farklıdır bu nedenle de 12 evin yorumu kişiye özeldir.

  • Yükselen Burç Nedir?

12 güneş burcunun yanında bir de doğum anında her iki saate bir değişen yükselen burçlar vardır ve kişi için güneş burcu kadar önemli yere sahiptir. Kişi doğduğu anda doğu ufkunda yükselmekte olan burca yükselen burç denir. Yükselen burcunu bilmeyen her kişi, internette kolaylıkla yükselen burcunu tespit edebilir.

Danışmanya ile Astrolojiye Giriş Yapabilirsiniz

Günün her anı Danışmanya Astroloji Uzmanları sizlerle iletişim kurmaya hazırdır. Aklınıza takılan ve astrolojiye dair her konu için uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Doğum haritanıza baktırabilir ve astrolojinin çok daha fazla detayına inebilirsiniz.