Her yaştan erkeğin yaşadığı ancak 35 yaş ve üstü erkekte çok daha fazla görülen ve yaklaşık %40-50’sini etkileyen erektil disfonksiyonu çözümsüz değildir. Sadece cinsel hayatı etkilemek ile kalmayan sertleşme problemi, erkeğin iş hayatında da kendini yetersiz görmesine ve günlük hayatında mutsuz olmasına da neden olmaktadır.

Ereksiyon Sorunu Nasıl Giderilir?

Sertleşme problemi erkek için ciddi bir problem kaynağı, partnerine karşı kendini yetersiz görme nedenidir. Sorunun çözülmemesi veya hekime başvurulmaması, rahatsızlığın boyutunu zamanla artırabilmek ile birlikte, erkeğin günlük hayatını da derinden etkileyebilmektedir.

Aslında çözümü oldukça zahmetsiz işlemlerde yatmaktadır. Hekime başvuran, ereksiyon problemi yaşayan erkeklere toplum arasında “mutluluk aşısı” olarak bilinen P Shot uygulaması tavsiye edilir. Tedavi erektil disfonksiyon problemini çözüme kavuşturduğu gibi aynı zamanda hastaların penis boyutuna da etki ettiği gözlenmektedir.

P Shot Nedir?

P Shot yani mutluluk aşısı, içeriği doğal, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Doğal uygulama olan P Shot, sertleşme probleminin doğal formülünü barındırır. P Shot uygulamasına sadece ereksiyon problemi yaşayan erkekler değil, aynı zamanda cinsel yönden kendi performansından memnun olmayan kişilerde başvurabilir.

P Shot Nasıl Uygulanır?

Oldukça zahmetsiz ve kısa süreli bir tedavi seansıyla uygulanabilen P Shot PRP (Platelet-Rich Plasma) yöntemiyle gerçekleştirilir. PRP birçok tedavide tercih edilen doğal içeriğe sahip yöntemdir.

P Shot için hastadan yaklaşık 20 cc’lik kan alınır. Alınan kan trombosit zengini kan hücreleri ayrıştırmak için özel cihazlarda belirli süre boyunca santrifüjden geçirilir. Ardından tombosit zengini kan hücreler penise enjekte edilir.

Kısa süren tedavinin ardından herhangi iyileşme süresine ihtiyaç yoktur. Aynı zamanda hasta gündelik hayattan da kopmaz, normal hayatına tedaviden hemen sonra dönebilir. Tedavinin bir diğer avantajlı yanı ise, hastanın kendi kanından elde edilen trombositlerin enjekte edilmesinden dolayı hastada herhangi komplikasyon gözlenmez.

Herhangi cerrahi müdahale gerektirmeyen P Shot, etkisini oldukça kısa süre içerisinde göstermeye başlar. Tedavinin başarılı sonucu, erkeğin cinsel hayatını ve performansını olumlu yönde derinden etkiler. Üstelik yaşanan ereksiyon sorunu nedeniyle oluşan psikolojik olumsuzluklar da böylelikle son bulur.