Yargılamadan, kendi düşünceleri empoze etmeden danışanın hedeflerine ulaşmasını destekleyen kişilerdir yaşam koçları. Belirli ve özel eğitimlerden geçen kişilerin “Yaşam Koçu” unvanına sahip olabildiği meslek oldukça titizlikle ele alınmalıdır; çünkü her ne kadar kendi görüşleriyle danışanını etkilemese de hayatına yön vermektedir. Yaşam koçları, danışanın hayatını yoluna koymasına ve emellerine ulaşmada fayda sağlayan kişilerdir. Üstelik hayatlarımıza çok da faydaları vardır.

Yaşam Koçu Neler Yapar?

Yaşam koçuna başvuran kişinin öncelikle hayatını ve hedeflerini yaşam koçuyla paylaşır. Ardından yaşam koçu ve danışan birlikte tüm doneleri ele alır. Bu yolda karşılaşılan engeller araştırılır ve bu engellerin nasıl yok edileceğine bakılır.

  • Yaşam koçu sayesinde danışan hedeflerine ulaşır.

Uzmanlara göre bir kişinin hedeflerine ulaşmada, kişisel değer yargılarıyla profesyonel vizyonunun önemi bulunur. Bu iki kavramın aynı yolda buluşması doğal olarak hedeflere ulaşmayı da kolaylaştırır. Yaşam koçu da bu iki kavram üzerinde danışanını düzene sokarak hedeflerine ulaşmasını sağlar.

  • Yaşam koçu sayesinde danışan dengeli yaşama kavuşur.

Kişisel başarıyla ulaşmak kolaydır; ancak kişisel tatminler ve yaşam dengesinin sağlanması durumda geçerlidir bu kolaylık. Sorumluluklarınızı yerine getirmenin size getirdiği huzurun yanında kendiniz için neyin iyi olduğunu da düşünmeniz gerekir. Özetle hem sorumluluklarınızı unutmamanız aynı zamanda da her adımınızda sizin için iyi olanları da görmenizdir. Bu iki dengeyi nasıl kurmanız gerektiğinin de tek başınıza fark etmeyebilirsiniz. Yaşam koçunuz da tam da bu noktada devreye girer. Sizin için iyi olanı yaparken sorumluluklarınızı da ne şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini gözler önüne serer. Bu sayede de kendinize zaman ayırmanın da ipuçlarını elde edersiniz.

  •  Yaşam koçu sayesinde danışanlar ekonomik olarak refaha ulaşır.

Para hakkındaki kalıp düşüncelerinizi öğrenen yaşam koçunuz ile ekonomik yönden bariyerlerinizi bularak daha refaha çıkabilmenin çözümlerine ulaşırsınız. Finansal yönden hedeflediğiniz en doğru fikirlere de ulaşır, kendiniz için birikimler yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Yaşam koçu sayesinde danışan kolay ve net kararlar alır.

Hedefleri belli olan kişilerin de verdikleri kararlar da bir o kadar net olur. Yaşam koçu sayesinde yaşama dair hedefler ve istekler belirlenir. Üstelik bu belirlemelerden sonra danışan içinde var olan gücü ve inanışlarıyla da hedeflerine doğru yön alır. Bu yönde de vereceği kararları çok daha kolay alarak hedefine hızlı ulaşır. Üstelik zorlanmaz ve efor sarf etmez.

  • Yaşam koçu sayesinde danışan enerji dolu olur.

Kimi zamanlar enerjinizi tüketen durumların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu konumdan ya da olaydan nasıl kurtulacağınıza dair de en ufak bir fikriniz de olmayabilir. Yaşam koçu da tam bu noktada devreye girer. Sizin enerjinizi tüketen durumların farkında olmasanız bile yaşam koçunuz sayesinde bazı faktörlerin farkına varabilirsiniz. Enerjinizi sömüren her şeyden sıyrılarak hayatına çok daha canlı ve enerji dolu devam edebilirsiniz.

Danışmanya Yaşam Koçlarıyla İletişime Geçin

Karar vermekte zorlanıyor ve hedefine ulaşmada sıkıntı yaşıyorsanız, Danımanya’nın haftanın her günü ulaşabileceğiniz yaşam koçları ile irtibata geçebilirsiniz. Evinizin konforunda içinizde enerjiyi, gücü ve potansiyeli ortaya çıkarın.