Sezgin Güleç
2008
Memnuniyet Oranı: %100
Sezgin Güleç
Hizmet verdiği danışmanlıklar

2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Maliye Bölümünden Mezun oldum. Akademik hayatıma Hizmet/Sağlık sektöründe başladım. 8 yıl bu sektörde öncelikle Muhasebe daha sonra da Finans Yöneticisi olarak Kariyerime devam ettim. Ardından İthalat-İhracat ve Üretim yapan Kurumsal bir Grup şirketlerinde Akademik Hayatıma devam ediyorum. Genellikle Ana Uzmanlık alanım, İşletmeler ve Şahıs firmalarının Finansal İşlemlerde iyileştirmeler, Profesyonel olarak finansal işlemleri yürüterek yönetimin işletmesini daha geniş bir bilgi ve finansal operasyonlar ile kurumsal olarak yönetilmesini sağlamaktır. Uzmanlık alanlarımdan bahsedecek olursak;

* Şirketlerin Yıl sonu Mali verileri ile borçlanma durumlarını raporlama,

* Bilanço ve Gelir Tablosu analizlerini yaparak yönetime şirket Finansal Raporlarını hazırlamak.

* Konsolide bilanço ve Gelir tablolarını hazırlamak.

* Bilanço ve Gelir tablosu oran analizi, yatay ve dikey analiz, cari oran v.b. raporları hazırlamak.

* Şirketlerin güncel olarak Banka Durumlarını ve kaynaklarını anlık bir şekilde konsolide olarak takibini yaparak, haftalık ortalama tahsilata göre nakit akış tablosunu hazırlamak ve yönetmek.

* Şirketlerin Güncel Borç/Alacak hareketlerini raporlamak.

* Şirketlerin konsolide olarak ödeme listelerini hazırlayarak olası günlerdeki risklere karşı şirket mevduatlarını hazırda bulundurmak.

* Şirket faaliyet raporu hazırlayarak aylık olarak hangi kalemlerde(giderler) artış ve azalışların olduğunu saptayarak yönetimi bu hususta uyarmak. Ayrıca bunlara bağlı olarak; Nakit akışının sağlanması adına kredi kullanım, kredi kapama, dövizli işlemler gibi operasyonel işlemleri yürütmek.

* İthalat ve gümrük işlemleri ödeme/tahsilat operasyonlarını yürütmek. Günlük olarak bankalar ile bilgi alışverişi yaparak piyasa takibi ve kredi maliyet oran analizlerini yapmak.

* Haftalık ve aylık olarak nakit akışı hazırlanarak finansal işlerin bu akışa uydurulmasını, kontrol edilmesini ve gerçekleştirilmesini sağlamak.

* Personele Eft-Havale talep formlarının gerçekleştirilmesi ile ilgili direktifler vererek, bankalarla iletişim halinde olarak gerekli operasyonel işlemleri yönetmek.

* Çek-Senet tahsilatlarını alacak takiplerinin raporlarını özetleyerek yönetime bilgi verme hususunda gerekli yazışmaları yapmak.

* Cari hesap Borç-Alacak kontrollerini sağlayarak tahsilat ve ödemelerinin operasyonlarını yürütmek.

* Avukatlık işlemleri,icra takip ve operasyonel işlemlerini hukuk birimi ile görüşerek şirket için en iyi olan hukiki yolda ilerleyerek şirket alacaklarını organize etmek.

* SGK, vergi, çek, maaş ve avans ödemelerinin kontrol ve operasyonlarını gerçekleştirmek

* Şirketin günlük/aylık/yıllık gelir-gider nakit akışına bağlı olarak finansal performansını iyileştirici analiz ve çalışmaları yürütmek.

Ayrıca Bankacılık, Ticari Krediler, Exim Kredileri, İthalat ve İhracat Kredileri, Devlet Teşfik Kredi Kullandırımlarını yürütmek v.b...

Devamını oku
Bu konuda ortalama 45 dakikada geri dönüş sağlıyor.
Bu konudaki değerlendirmelerinden %100 aldı.

Hizmet alabileceğiniz iletişim şeçenekleri

Bu konuda ortalama 53 dakikada geri dönüş sağlıyor.
Bu konudaki değerlendirmelerinden %100 aldı.

Hizmet alabileceğiniz iletişim şeçenekleri

Yorumlar

yasemin aynacı 12.07.2018 14:40

Sezgin beye sonsuz teşekkürler. sorumu hızlı ve anlaşılır şekilde cevaplayarak bana çok yardımcı oldu.

yasemin aynacı 12.07.2018 14:40

Sezgin beye sonsuz teşekkürler. sorumu hızlı ve anlaşılır şekilde cevaplayarak bana çok yardımcı oldu.