Sinan Özcan
2010
Memnuniyet Oranı: %100
Sinan Özcan
Hizmet verdiği danışmanlıklar

Hayatın tarifsiz ritmini yakaladığımızda tamamlanmışlık, huzur ile dolarken; bu ritmi kaybettiğimizde, yaşam vibrasyonundan uzaklaştığımızda aklınıza gelebilecek tüm karanlık hisler etrafımızı sarıyor. Dinlemeniz gereken müziği ayırdettiğinizde, varoluş sizi her zaman ve kayıtsız şartsız merkezine çekmek için hazırdır. Gerçek gücünüzü keşfetmenizi kolaylaştırmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Hastaların rehabilite süreçlerini hızlandırmak, ameliyat, fizyolojik, sinirsel ve psikolojik travmalarını manuel uygulamalar, telkin ve enerji aktarımıyla etkilerinin çözümlenmesinde dengeleyici rol almayı amaçlıyorum. Böylece zihinsel, ruhsal ve fizyolojik faaliyetlerin olabilecek en iyi haline kavuşmasında tamamlayıcı oluyorum.

Özel Maltepe Bölge Hastanesi gibi çeşitli sağlık kurumları ve wellness merkezlerinde de serbest olarak çalışmalarımı hekimlerle koordineli şekilde yürütmekteyim. Ruh-Beden-Zihin bütününden oluşan varlığımızı; ancak bu "bütünün iyi olma halini" sağlayarak sağlıklı tuttuğumuza inanıyorum. Bu bütünün her bir parçası için, izin verilmiş olan en "iyi olma halini" sağlayabilmek üzere yola çıktım. Biyomedikal Yüksek Mühendisliği eğitimim beni "bedensel iyi olma halini" anlamak konusunda hastanelerde bilimsel olarak eğitti. 

Beden-Zihin işbirliğini anlamak ve deneyimlemek için, 8 sene önce, Uzak Doğu savunma sanatlarının kadim öğretisini Kendo ile öğrenmeye başladım. Bizi çok daha büyük bir Bütün'e bağlayan Ruh'un iyi olma halini ise, çok çeşitli öğretiler ile anlamak amacıyla ömür boyu sürecek bir yolda yürümekteyim. 

Çıktığım bu yolda, "bireylerin kendi kendilerini şifalandırabilmeleri" için onlara destek olmak niyeti ile çalışıyorum. Bu niyet doğrultusunda, modern tıp ile birlikte tamamlayıcı terapi tekniklerini de deneyimlemek isteyen danışanlarıma, uzmanlık alanımdaki birden fazla tekniği birleştirerek oluşturduğum “Derin Bedensel Dengeleme Sistemi” ile yardımcı olmaktayım.

Bütünsel bir enerji çalışması olan “Derin Bedensel Dengeleme Sistemi”, Ruh-Beden-Zihin dengesinin eşzamanlı yenilenmesine yardımcı olur. İyi olma hali, bu dengenin sürekliliğiyle mümkündür. Derin Bedensel Dengeleme çalışması, sistematik olarak şu yöntemlerin bir sentezini kullanır:

Reiki: Usui Ryoho Reiki Master seviye ve OSHO-Neo Reiki 2 seviyesinde, evrenin yaşam enerjisinin doğal akışına kanallık etmekteyim. Uyguladığım bütünsel enerji çalışmasında temeli Reiki oluşturmaktadır. (Bu yöntemi kendinize ve ailenize uygulamak isterseniz, Usui Ryoho Reiki Uyumlaması ve Eğitimi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.)

Klinik Refleksoloji: Londra’da (Reflexology Academy London) eğitimini aldığım, İngiltere ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerliliğe sahip 5. Seviye teknikleri kullandığım klinik refleksoloji; ayak, el ve kulaklarda, tüm organlarımıza erişmemizi sağlayan "kısa yol" yansıma sinir bağlantılarının vasıtasıyla tüm bedenimize ulaşan, vücudumuzun tüm organlarına ve tüm sistemlerine etki ederek, fonksiyonların en verimli düzeyde dengelenmesini amaçlayan, elle yapılan tamamlayıcı bir uygulamadır. Erişkinlere, çocuklara, bebeklere, yaşlılara, engellilere herhangi bir fiziksel, zihinsel, ruhsal rahatsızlığın iyileşmesi, homeostasisin sağlnaması sürecine destek olmak, bir rahatsızlığın gerçekleşmesini ve tekrarlanmasını önlemek amacıyla akut durumlar haricinde herkese uygulanabilir.

Theta Healing®: DNA seviyesinde bir alternatif şifa tekniği olan Theta Healing®, rahatsızlığın ana sebebini sistemin tamamında öz, genetik ve ruhsal seviyelerde şifalandırarak Bütün’de dengeyi sağlar. Bireyin “iyileşme” yaklaşımıyla iş birliğini arttırarak faydalı sonuçlar alınmasını destekler.

OSHO® Meditasyonları: Ruhumuzdaki sıkıntıların bedenimizde rahatsızlıklara sebep olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Meditasyon ile bu mekanizmayı tersine işletmek, yani bedenimizi kullanarak ruhumuzdaki rahatsızlıkları şifalandırmak mümkündür. Bütünsel Enerji Terapisi, meditasyonla iç içe işler. Bu konuda destek almak isteyen danışmanlarımızın OSHO® Meditasyonlarını deneyimlemelerini kolaylastirmak için, OSHO® International onaylı meditasyon fasilitatoru olarak yardımcı olmaktayım.

Organic Intelligence® Travma Çözümleme: Toplam 6 modülde tamamlanan ve 2. modülünü tamamlamış olduğum, sempatik uyarım olmadan travmanın vagal sistemde kendiliğinde çözülmesi için alan sağlamaya yönelik bu nazik metodu; seanslarımın başında ve seans süresince dolaylı olarak uygulayarak, danışanın sürekli olarak “rahatlama” halinde kalmasına destek olurum. Bu metodu uygulamalarıma eşlik etmesi için kullanmaktayım.

Derin Bedensel Dengeleme Sistemi içinde, ihtiyaç duyulan durumlarda, yüz ve omurga için aşağıdaki teknikleri de uygulamaktayım:

Yüz Estetik Masajı: Yüz bölgesinde kılcal damar dolaşımı, yüz kaslarının ve cildinin arınması, canlanması ve dengelenmesini amaçlayan elle uygulanan, bireye göre uygulaması uyarlanan özel bir masajdır.

Omurga Hizalama Masajı: Omurga ağrı ve rahatsızlıkların tedavisinde modern tıbba destek olmak amaçlı elle yapılan bir uygulamadır. Yurtdışından gelen eğitmen tarafından öğrenilen bu teknik, nöroşirürji doktorları gözetiminde uygulanarak güvenlikten ödün vermemek yönünde rafine edilmiştir. Kifoz, skolyoz, lordoz, bel ve boyun fıtıklarının iyileşmesine destek olmakla beraber; fiziksel durumu ve zihinsel işbirliğine göre uygulamanın yoğunluğu ve biçimi kişiye göre en güvenli yaklaşımla adapte edilir.

İlgili Eğitim & Sertifikalar

Centralia® Reflexology Academy London - Klinik Refleksoloji Uzmanlık Diploma Eğitimi 5. Seviye, Londra, 2016-2017

Organic Intelligence® Travma ve Stres Çözümleme 1-4. Modüller, Istanbul, 2016-2018

Boyun, Üst, Orta ve Alt Omurga Rahatsızlıkları Odaklı Masaj Eğitimi, OSHO® Istanbul, 2016
El ve Ayak Refleksolojisi Eğitimleri (Erişkin, Engelli, Çocuk, Bebek) (2012-2015)
Usui Ryoho Reiki 4. Seviye, Master & Teacher (2010-2012)
Theta Healing® Advanced, 2. Seviye (2015-2016)
Türk Kızılayı – İlkyardım ve First Aider Belgeleri, 2016
OSHO® Meditation Facilitator - OSHO Meditasyon Merkezi, OSHO International (2011-2015)
OSHO® Neo-Reiki 2. Seviye (2012-2014)
Masörlük Eğitimi, MEB Onaylı 608 Saatlik, 3. Seviye (2015)
Kendo 1. Dan, European Kendo Federation, Kendo Derneği TR.00145 (2014)
TİTCK – TCESİS Tıbbi Cihaz Yeterlilik Sorumlu Müdür, Satış, Teknik Servis Belgeleri, 2015
Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans, Başkent Üniversitesi (2010)
Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans Tezi: “Bluetooth ile EKG Veri İletimi” Başkent Üniversitesi, 2010
Biyomedikal Mühendisliği Lisans, Başkent Üniversitesi (2006)

***************************************************************************************

I am MSc Biomedical Engineer but completely focused on alternative therapies. I am both a trainer and praticioner of CAM techniques. I guve trainings of reflexology and Reiki. Beside those techniques, I also practice bodyworks of spine alignment, facial anti-aging reflexology, and coaching approachs of Theta Healing and Organic Intelligence nervous resilliency and empowerment practises. I need a website to show visiter that I am capable of completing and supporting treatment/healing processes of wide variety of physiological/mental/spiritual problems as well as promoting health and wellbeing. I would be very happy to have your consultancy.

Thank you for your time

Sinan Ozcan

Reflexology Tutor, PRM CRM RA L5  

Usui Ryoho Reiki Master

MSc Biomedical Engineer

Devamını oku
Bu konuda ortalama 45 dakikada geri dönüş sağlıyor.
Bu konudaki değerlendirmelerinden %100 aldı.

Hizmet alabileceğiniz iletişim şeçenekleri

Bu konuda ortalama 45 dakikada geri dönüş sağlıyor.
Bu konudaki değerlendirmelerinden %100 aldı.

Hizmet alabileceğiniz iletişim şeçenekleri